Students  Selected  for KVS  National   Sports meet 2017-18

Sl.No

Name of the Student

class

Game

1.

UDAY RAVI

XI A

Cricket under-19

2.

SAMEER. M. D.

XII B

Cricket under-19

3.

SHARATH SRI VASTHAV

X A

Handball U-19

4

ANKUR BIBHUTI

X A

Handball U-19

5.

G.KOUSHIK

X A

Handball U-19

6.

SIMRAN MAURYA

XII B

Handball U-19

7.

PAVAN RAJ

X C

Hockey U-19

8.

SARVOTHAM

IX B

Hockey U-19

9.

DHANU  SRI

VIII C

Hockey U-14

10.

SHREYA

VIII C

Hockey U-14

11.

YUKTA

VIII B

Hockey U-14

12.

MARIAM

VII  B

Hockey U-14

13.

ROOPANI SOOD

VIII C

Hockey U-14

14.

ANOUSHIKA PRABHU

VIII C

Hockey U-14

15.

INCHARA .P

VI  C

Hockey U-14

16.

SHRIYAA

VIII C

Hockey U-14

17.

SAMYUKTHA S

VIII C

Hockey U-14

18.

TEJESVI KAUL

VIII C

Hockey U-14

19.

DHANYATHA

VIII B

Hockey U-14

20.

AMRUTHA.M

VIII  B

Hockey U-14

21.

HARISHITA. B.D

VIII  A

Hockey U-14

22.

M.MABISHA

VIII

Hockey U-14

23.

SOHAN.M

IX C

LAWN  TENNIS(BOYS)

24.

SPURTHY. M

IX A

LAWN  TENNIS(GIRLS)

25.

P.M. NITHIKA

X A

LAWN  TENNIS(GIRLS)

26.

SAHANA

IX C

LAWN  TENNIS(GIRLS)

27.

SNEHA SINGH

VII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

28.

HIMA SHARANYA.S

VI A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

29.

SHRUTI N..PAWAR

VII B

FOOT BALL U-14(GIRLS)

30.

HENIN PAUL

VII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

31.

KUMARI RIM JHIM SINGH

VII B

FOOT BALL U-14(GIRLS)

32.

SHIRIN

VIII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

33.

NIHARIKA . J

VIII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

34.

SHRADDHA BERA

VII B

FOOT BALL U-14(GIRLS)

35.

ANSHI MISHRA

VII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

36.

PRIYAL RAM

VIII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

37.

YESHASWI

VII C

FOOT BALL U-14(GIRLS)

38.

VISHNU PRIYA K.R

VIII C

FOOT BALL U-14(GIRLS)

39.

AASTHA.S.PATIL

VII A

FOOT BALL U-14(GIRLS)

40

AADARSH S SHETEE

VII

BADMINTION U-14 (BOYS)

41

GARGI HEGDE

X

Handball U-19( GIRLS)

42

SREELAKSHMI

XI

YOGA

43

JASPREET KAUR

XI

HOCKEY U-19 ( GIRLS)

 

 

 

Students  Selected  for KVS  National   Sports meet 2018-19

Sl.No

Name of the Student

class

Game

1.

PRAJWAL A KULKARNI

XII B

Cricket under-19 (BOYS)

2.

JASKARAN SINGH

XII B

Cricket under-19 (BOYS)

3.

KARTIK SHELKE

XII B

Cricket under-19 (BOYS)

4

SANKALP KHAMESRA

VIII

Cricket under-19 (BOYS)

5.

SHARATH SRIVATHAV

XI B

Handball under-19 (BOYS)

6.

ANKUR BIBHUTI

XI B

Handball under-19

7.

GREESHMA.N

IX B

Handball under-19

8.

KRITHIKA CB

IX B

Handball under-19

9.

HEMAANAND

VII

Archary under-14

10.

SARVOTHAM

X

Hockey under-19

11.

YASASH.R

X

Hockey under-19

12.

SHRIYAA

IX

Hockey under-19

13.

TEJASVI KAUL

IX

Hockey under-19

14.

MARIAM

IIIV

Hockey under-19

15.

JASPEET KAUR

XII

Hockey under-19

16.

SHREYA.M

IX C

Hockey under-19

17.

HARSHITHA.B.D

IX A

Hockey under-19

18.

TANISHKA.R.N

IX C

Handball under-14

19.

AVANTHIKA DWIVEDI

VIII C

Handball under-14

20.

AMRUTHA.M

IX B

Handball under-14

21.

VAISHNAVI

VII C

Handball under-14

22.

DEVIKA H UCHIL

VII C

Handball under-14

23.

KRUTHIKA.S

VII C

Handball under-14

24.

HEMALATHA

VII C

Handball under-14

25.

KEERTHANA

VII C

Handball under-14

26.

NANDITHA

VII C

Handball under-14

27.

KUMARI RIMJHIM SINGH

VIII B

Handball under-14

28.

ANSHI MISHRA

VIII A

Handball under-14

29.

SNEHA SINGH

VIII A

Handball under-14

30.

NISHANTH.V

X B

Lawn Tennis-19

31.

AADARSH SANJAY SHETE

VIII

Lawn Tennis-14

32.

SHYAM SREEDARAN

VIII

Lawn Tennis-14

33.

SAHANA.M

X C

Lawn Tennis-17

34.

P M NITHIKA

XI B

Lawn Tennis-17

35.

SPRUTHY

X A

Lawn Tennis-17

36.

J. P. KUMAR

VIII

Lawn Tennis-14